Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

Jeep ? 75 lat historii

W dniach 16-19 czerwca 2016 roku w malowniczych Bieszczadach w małej wiosce Stężnica koło Baligrodu stawiło się prawie 500 osób i prawie 150 Jeepów, by wspólnie świętować 75 rocznicę istnienia amerykańskiej marki. Był to znacząco większy zlot od tego, który miał miejsce rok wcześniej na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

Zlot przebiegał pod hasłem Jeep – 75 lat historii. W organizację imprezy ? poza firmą FCA Poland i dealerami marki ? zaangażował się również powstały w ubiegłym roku klub Jeep Owners Group (JOG) ? największa społeczność zrzeszająca właścicieli samochodów amerykańskiej marki.

Listy uczestników zapełniły się już na kilka tygodni przed rozpoczęciem imprezy, a organizatorzy musieli odmawiać kolejnym zgłaszającym się, gdyż liczba samochodów została ograniczona do 150. Do bazy w Bieszczadach właściciele Jeepów przyjechali z najdalszych stron kraju ? były załogi z Koszalina, Zielonej Góry, Gdańska, Torunia i Białegostoku, a także licznie reprezentowany Wrocław oraz ekipy z Warszawy i Krakowa. Na uczestników czekała cała masa atrakcji.

Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

Zlot Camp Jeep PL rozpoczął czwartkowy wieczór zdominowany przez mecz piłkarski Polska-Niemcy, oglądany na wielkich ekranach specjalnie przygotowanych przez organizatora. Kolejne dni potoczyły się już w rytmie typowym dla imprezy terenowej: uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Cztery z nich w każde przedpołudnie i popołudnie opuszczały bazę, udając się na malownicze trasy bieszczadzkich szlaków. Aktywność Jeep Smotrawa Tour prowadziła połoninami wokół Baligrodu, gdzie na uczestników czekały liczne zagadki i zadania. Jeep Challenge była najdłuższą trasą i wiodła wzdłuż Sanu aż do Mucznego, gdzie mieści się zagroda dla żubrów. Trasa Jeep Convoys prowadziła w okolice Zalewu Solińskiego ? tam uczestnicy mogli zmierzyć się z wyzwaniem, jakie stanowił ostry podjazd na półkę widokową. Zupełnie innych atrakcji dostarczyła aktywność Jeep Solina Waves, w trakcie której uczestnicy zlotu mogli odbyć prawie 2-godzinny rejs po zalewie oraz zwiedzić zaporę solińską. Piąta grupa zawsze pozostawała na terenie bazy, która tętniła życiem przez 24 godziny na dobę. To właśnie tam prezentowane były nowe samochody w specyfikacji rocznicowej oraz pojazdy historyczne. Przed głównym budynkiem początkowo zaparkował pięknie odrestaurowany Willys, który przed obiadem został symbolicznie zastąpiony przez prototyp bazujący na Wranglerze i wyposażony w 700-konny silnik V8 Hellcat.

W bazie, dla uczczenia 75-lecia marki, przygotowane zostały liczne zadania. Były równoległe zawody w budowie trapów, po których przeciągano zabytkowe Willysy, testy nowych samochodów połączone z konkurencjami sprawnościowymi oraz park linowy. Wieczorami odbywały się prezentacje, koncerty Jeep show i? tańce do białego rana. Nie zapomniano też o najmłodszych Jeepersach ? to z myślą o nich zorganizowano ?pierwszą pomoc dla misia”, zadania ?dla małych detektywów”, warsztat Bubblefun i minidisco.

Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

Cztery dni upłynęły w doskonałym nastroju wypełnione znakomitą zabawą w gronie przyjaciół Jeepa. Przejechane kilometry tras, niezapomniane widoki bieszczadzkich połonin oraz liczne atrakcje w bazie z pewnością zostaną na długo w pamięci uczestników.

Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

Zdjęcie 1 z 14

Camp Jeep PL 2016 Smotrawa

autor: Grzegorz Surowiec, zdjęcia: Katarzyna Filipczak, Michał Pierewicz, Olga Surowiec