Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

Compass na start

Camp Jeep PL to cykliczna impreza odbywająca się raz do roku, w czerwcu. To również spotkanie pasjonatów, właścicieli i entuzjastów tej jedynej właściwej marki ? Jeep. W tym roku w dniach 8-10 czerwca zlot Camp Jeep PL odbył się w Karkonoszach, w okolicy Łomnicy, niedaleko Jeleniej Góry.

Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

Pomimo że zlot Camp Jeep PL obył się dopiero po raz trzeci, to impreza już po dwóch pierwszych edycjach zyskała uznanie wśród uczestników, czego dowodem mogą być listy startowe, które zapełniły się po niecałych dwóch tygodniach od otwarcia. Przypomnijmy, że limit załóg ? z uwagi na bezpieczeństwo oraz chęć sprawnego zrealizowania zaplanowanych atrakcji ? został określony na nieprzekraczalną liczbę 150 jeepów.

Trasy

Tradycyjnie już uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup i mogli realizować przygotowane zadania przez dwa i pół dnia. Do najtrudniejszych aktywności należał Jeep Trial, podczas którego jeepy zostały poddane próbie i musiały zmierzyć się z krótką, ale bardzo wymagającą trasą usytuowaną na pobliskim poligonie wojskowym. Przeprawa obfitowała w przeszkody wodne oraz strome podjazdy i zjazdy. Najbardziej malowniczą aktywnością była trasa Castle, podczas której uczestnicy zatoczyli kilkudziesięciokilometrową pętlę wokół Kotliny Jeleniogórskiej, przejeżdżając obok zamków oraz przez miejscową żwirownię i nieczynny tunel kolejowy pod Przełączą Kowarską. Równie atrakcyjnie było na trasie prowadzącej do Huty Julia ? tam uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja szkła użytkowego. Kolejna trasa ? Jeep River ? to tradycyjny element zlotu, czyli przesiadka z jeepów na pojazdy wodne, tym razem pontony. Ostania z aktywności nosiła nazwę Jeep Compass i odbywała się na bazie Jeep Village.

Jeep Village

Na czas trwania zlotu Camp Jeep PL utworzona została wioska Jeepa. Tym razem organizatorzy zdecydowali się wybudować ją na rozległej łące znajdującej się na rozgałęzieniu dróg prowadzących z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar, i dalej w kierunku Czech. Na jej terenie znajdował się miedzy innymi tor off-roadowy, zakole wystawców, duży namiot kateringowy (będący w stanie pomieścić 500 osób), strefa małych Jeepowców oraz duży parking z indywidualnymi miejscami parkingowymi. Na terenie wioski odbywała się też jedna z aktywności, podczas której uczestnicy musieli zaliczyć zadania wyznaczone kierunkami świata. Na terenie bazy wytyczono również strefę militarną z Willysem, dziadkiem dzisiejszych modeli, na czele, a także strefę z nowymi, testowymi pojazdami, za sterami których uczestnicy mogli sprawdzić się na torze off-roadowym.

Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

Wystawa

Motywem przewodnim tegorocznej edycji zlotu Camp Jeep był Compass, dlatego podczas jednej z aktywności na bazie uczestnicy musieli zaliczyć grę terenową z tradycyjnym kompasem w ręce oraz sprawdzić się podczas licznych konkursów zorganizowanych w zakolu wystawców. Do największych atrakcji należało układanie dużych puzzli przedstawiających Wagoneera ? uczestnicy mieli jednak małą ściągawkę w postaci prawdziwego Jeepa Wagoneera, który swoją obecnością uświetnił tegoroczny zlot. Na innych stoiskach również odbywały się konkursy ? firma Offex zagwarantowała zabawę ze zwijaniem wyciągarki na czas, Mopar wystawił na próbę nosy uczestników, którzy jedynie po zapachu musieli rozpoznać rodzaj oleju, OE Industry przygotowało konkurencję związaną ze sprawdzaniem mocy reflektorów LED, a na stanowisku Wranglery.pl uczestnicy mogli podziwiać przebudowanego Wranglera, obutego w monstrualne, 44-calowe koła. Jednak najbardziej zaskoczył Team4x4, który zbudował minitor off-roadowy dla zdalnie sterowanych modeli, tym samym sprawiając ogromną radość dzieciom.

Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

Nowy Jeep Compass

Tematem przewodnim zlotu Jeep Camp PL był wchodzący w tym roku do sprzedaży Jeep Compass, ochrzczony już małym Grandem. To właśnie na tej imprezie, na zlocie Jeepersów, firma FCA szanując swoich najwierniejszych fanów i chcąc ich docenić, zdecydowała się premierowo zaprezentować nowego Compassa. Uczestników przywitał zasłonięty pojazd, który w piątkowy wieczór w obłokach dymu i blasku laserów zaprezentował się w pełnej krasie. Spektakularna premiera pojazdu została zakończona trwającą do późnych godzin nocnych zabawą. Podobnie wyglądał sobotni wieczór, kiedy to odbyło się podsumowanie imprezy. Wszyscy zgodnie podkreślali, że był to najlepszy camp, jaki się do tej pory odbył, i pełni zachwytów pytali, kiedy i gdzie następna edycja.

Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

Zdjęcie 1 z 10

Camp Jeep PL 2017 Karkonosze

autor: Grzegorz Surowiec, zdjęcia: Robert Jędrygas, Monika Rozmus, Michał Pierewicz