Jeep Gladiator – w polskich salonach – informacja prasowa

Legendarne możliwości 4×4, autentyczny design oparty na bogatym dziedzictwie Jeep® Truck, funkcjonalność i wszechstronność, zaawansowane jednostki napędowe o wyjątkowych osiągach, większe poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa i intuicyjna technologia.

2021 Jeep® Gladiator Rubicon
 • Legendarne zdolności terenowe dzięki systemom Command-Trac i Rock-Trac, trzeciej generacji osiom Dana, elektronicznej blokadzie przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu Trac-Lok, elektroniczne rozłączanemu przedniemu stabilizatorowi poprzecznemu oraz 33” oponom terenowym.
  • Głębokość brodzenia 76”.
 • Charakterystyczny siedmioszczelinowy grill w kształcie trapezu, kultowe okrągłe reflektory i kwadratowe światła tylne.
 • Wytrzymała, a jednocześnie wyróżniająca się konstrukcja zapewniająca lepszą aerodynamikę auta.
 • Wygodna składana szyba przednia dla terenowych purystów.
 • Pierwszy pickup kabriolet 4×4 z trzema rodzajami dachu (w tym z prostym w obsłudze soft topem). 
 • Dziesiątki różnych kombinacji drzwi, dachu i szyby przedniej.
 • Wyróżniający, współczesny, autentyczny design natychmiast rozpoznawalny, jako Jeep®
 • Konfiguracja z kabiną dla załogi posiada wytrzymałą, stalową i długą na pięć stóp pakę, wyposażoną w źródło zasilania zewnętrznego oraz mocnymi wbudowanymi zaczepami do mocowania ładunku, zapewniając wszechstronność możliwości transportowych różnorakich ładunków.
 • Specjalne zawieszenie w celu zoptymalizowania zachowania na drodze i komfortu jazdy bez uszczerbku dla zdolności terenowych pojazdu, ładowności lub możliwości holowania.
 • Lekkie, wytrzymałe aluminiowe drzwi, zawiasy, pokrywa silnika, błotniki, rama szyby przedniej i pokrywa tylna przyczyniają się do zmniejszenia ciężaru, obniżając koszty zużycia paliwa.
 • Zaawansowane, wydajne jednostki napędowe
  • 3,6-litrowy silnik Pentastar V-6 z systemem Stop-Start (ESS) – Ośmiostopniowa automatyczna lub sześciostopniowa manualna skrzynia biegów
  • 3,0-litrowy silnik EcoDiesel V-6 z ESS i ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów dostępny w 2020 r.
 • Czwartej generacji system Uconnect z aplikacją Apple CarPlay, Android Auto i do wyboru ekran dotykowy 7 lub 8,4” z funkcją „pinch-and-zoom”.
 • Przednia kamera umożliwiająca podgląd przeszkód znajdujących się poniżej linii okien dostępna w wersji Rubicon.
 • Wyposażony w ponad 80 dostępnych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.
Mopar bicycle carrier for all-new 2020 Jeep® Gladiator

Nowy Jeep® Gladiator 2020 – najbardziej wszechstronny pickup Jeepa w historii – bazuje na bogatym dziedzictwie wytrzymałych, niezawodnych pickupów Jeepa oferujących wyjątkowe połączenie wytrzymałego pojazdu użytkowego i autentycznego designu Jeepa, większe poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową, inteligentne funkcjonalne rozwiązania i wszechstronność, zaawansowane jednostki napędowe o zwiększonej wydajności, doskonałą dynamikę na drogach i w terenie oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa i zaawansowane technologie.

„Nowy Gladiator 2020 to bez wątpienia pickup, natychmiast rozpoznawalny jako Jeep. 

Jest  idealnym pojazdem na każdą przygodę pod gołym niebem”, powiedział Tim Kuniskis, Dyrektor Brandu Jeep – North America. „Istnieje ogromne zapotrzebowanie na ten wyjątkowy pojazd, zgłaszane już od dawna przez naszych wiernych klientów Jeepa i nabywców pickupów na całym świecie. Wywodzący się z bogatego i dumnego dziedzictwa solidnych, niezawodnych pickupów marki Jeep, Gladiator łączy w sobie wytrzymały  pojazd użytkowy, wszechstronność i funkcjonalność, dzięki czemu jest najbardziej wszechstronnym pickupem Jeepa wszechczasów.”

Nowy Jeep Gladiator 2020 oferuje legendarne możliwości, gwarantując niezwykłą dynamikę jazdy szosowej i bezpieczeństwo pasażerów. Legendarne możliwości jazdy w terenie dostępne dzięki systemom Command-Trac i Rock-Trac, trzeciej generacji osiom Dana, elektronicznej blokadzie przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu Trac-Lok,  elektroniczne rozłączanemu przedniemu stabilizatorowi poprzecznemu oraz 33” oponom terenowym.

Jeep Gladiator 2020 jest dostępny w następujących wersjach wyposażenia: Sport, Sport S, Overland i Rubicon. 

Produkowany w Toledo w stanie Ohio, nowy Jeep Gladiator 2020 trafi do Salonów USA w drugim kwartale 2019 roku.

2021 Jeep® Gladiator – interior

Nowoczesne podejście do autentycznego designu Jeepa.

Nowy Jeep Gladiator 2020 może się poszczycić solidnym, wyróżniającym się designem, który jest natychmiast rozpoznawalny dzięki tradycyjnym akcentom stylistycznym Jeepa.  

Zespół projektantów Jeepa zatrzymał legendarny siedmioszczelinowy grill, znany z Wranglera,  poszerzając jednakże  odstęp między szczelinami w celu dodatkowego wlotu powietrza, aby wspomóc zwiększone możliwości  holowania. Górna część kratki w kształcie trapezu jest delikatnie cofnięta, aby poprawić aerodynamikę.

W wersjach wyposażenia Gladiator Overland i Rubicon, dostępne LED-owe reflektory i światła przeciwmgielne dają wyraźne białe światło i sprawiają, że pickup ma zdecydowanie wyróżniający go, nowoczesny wygląd. Standardowe LED-owe światła do jazdy dziennej umieszczono w modelu Gladiator posiadają zewnętrzna podświetlaną ramkę, a kierunkowskazy umieszczone są w przedniej części trapezoidalnych nadkoli.

W tylnej części, tradycyjne kwadratowe tylne światła są wykonane w technologii LED i podkreślają szeroką klapę pokrywy tylnej, umożliwiającej niczym niezakłócony  załadunek na ogromną pakę.   Tylna klapa jest amortyzowana i blokowana w trzech pozycjach, a ładunek jest zabezpieczony dzięki elektrycznemu zamkowi tylnej klapy.

2020 Jeep® Gladiator Rubicon

Podczas projektowania skrzyni ładunkowej Gladiatora skupiono się głównie na funkcjonalności i wszechstronności. System oświetlenia under-rail, zewnętrzne źródło zasilania (400 W, 115 V trzystykowe) i solidne, wbudowane mocowania zapewniają trwałość i wszechstronność. System zarządzania ładunkiem Trail Rail umożliwia łatwy dostęp do przedmiotów umieszczonych w strefie bagażowej i zapewnia dodatkowe opcje składowania i zabezpieczenia ładunku.

Wnęka i uchwyt na koło zapasowe znajdują się pod skrzynią ładunkową (za osią tylną) i mogą pomieścić nawet 35” oponę.

Podłoga skrzyni ładunkowej polakierowana wytrzymałym lakierem, przegroda skrzyni ładunkowej i miękka osłona skrzyni ładunkowej zapewniają jeszcze więcej opcji odpowiedniego zabezpieczenia ładunku.  Wersja Gladiator Rubicon jest wyposażona w osłonę skrzyni ładunkowej i wbudowane progi ochronne skrzyni ładunkowej.  

2021 Jeep® Gladiator – interior

Dzięki czterem śrubom umieszczonym w górnej części ramy można w szybki i prosty sposób złożyć przednią szybę. Drążek poprzeczny górny łączy słupki A i pozostaje na miejscu nawet po złożeniu przedniej szyby. Dzięki temu lusterko wsteczne pozostaje na swoim miejscu nawet po złożeniu przedniej szyby.

Dwuczęściowe nadkola w kolorze nadwozia z czarną dolną listwą są w standardzie w wersji Overland i są dostępne na zamówienie w wersji Rubicon.

Lekkie i wytrzymałe aluminiowe drzwi są łatwe do demontażu za pomocą klucza z końcówką Torx (rozmiar końcówki jest wytłoczony bezpośrednio na zawiasach). Zestaw narzędzi z niezbędnymi końcówkami Torx do zdejmowania drzwi i opuszczania przedniej szyby znajduje się w standardowym wyposażeniu.

Wszystkie Gladiatory wyposażone są w pałąki przeciwkapotażowe w kolorze nadwozia, przyspawane do nadwozia i posiadające zintegrowane uchwyty dla pasażerów siedzących z przodu.

2020 Jeep® Gladiator Rubicon

Miękki dach Premium Sunrider dla konfiguracji kabriolet będący absolutna nowością w tym segmencie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i ulepszony poprzez dodanie dwóch dodatkowych profili podtrzymujących tkaninę. Ta nowa konstrukcja pomaga wyciszyć szum wiatru i umożliwia łatwiejszy dostęp do położenia częściowego i całkowitego otwarcia dachu.

Modele Gladiator Overland i Rubicon są dostępne z modułowym twardym dachem Freedom w kolorze nadwozia, z łatwą w obsłudze 3-częściową budową, zapewniającym wyjątkowy i ekskluzywny wygląd, oraz z czarnym, trzyczęściowym, twardym dachem, oferującym jeszcze więcej opcji jazdy pod gołym niebem. Ulepszono go, wprowadzając lżejsze panele Freedom oraz zmodyfikowane zatrzaski umożliwiające szybsze zdejmowanie i zakładanie twardego dachu. Wszystkie twarde dachy posiadają ręcznie przesuwane okno tylne.

Dzięki różnym rozwiązaniom przedniej szyby i dachów model oferuje Klientom wybór spośród licznych możliwych konfiguracji.

Autentyczny design wnętrza oferuje najlepsze funkcje i technologie.

Wnętrze nowego Jeepa Gladiatora 2020 łączy w sobie autentyczny styl, wszechstronność, komfort oraz intuicyjną obsługę, dzięki  zastosowaniu w kabinie wysokiej jakości materiałów i wykończenia.

2021 Jeep® Gladiator – interior

Inspirowana dziedzictwem marki centralna konsola ma prostą, dopracowaną formę, którą uzupełnia poziomy design deski rozdzielczej i specjalne wykończenie zależnie od wybranego modelu.  W wersji Gladiator Overland i modelach Rubicon zestaw wskaźników otoczony jest miękką w dotyku powierzchnią, na której znajdują się ozdobne przeszycia. Przyciski sterowania, w tym pokrętła do regulacji klimatyzacji i głośności radia, sterowanie przyciskiem Engine Stop Start (ESS) oraz złącza ładowania i porty USB są specjalnie wyprofilowane, aby zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogli szybko i łatwo je odnaleźć.  Wewnętrzne i zewnętrzne okrągłe wloty powietrza HVAC są otoczone platynową chromowaną ramką, która nadaje im bardziej wyjątkowego wyglądu Premium.

Funkcjonalność i wszechstronność Jeepa są doskonale widoczne w całkowicie odświeżonej konsoli centralnej z metalowymi akcentami, w której znajdują się gałka dźwigni zmiany biegów i  skrzyni rozdzielczej oraz hamulec postojowy. Na dźwigni zmiany biegów, uchwytach i ramce wyświetlacza systemu multimedialnego umieszczono prawdziwe śruby, podkreślające oryginalne metody konstrukcji.

W nowym Jeepie Gladiator 2020 w standardzie jest  przycisk uruchamiający silnik, umieszczony w odpornej na warunki atmosferyczne ramce, w zasięgu ręki kierowcy.

Fotele pokryte materiałową lub skórzaną tapicerką posiadają ozdobne przeszycia oraz regulowane zagłówki i podparcie lędźwiowe fotela kierowcy. Dostępna na zamówienie opcja „Komfort” obejmuje podgrzewane przednie fotele i kierownicę.

Nowe fotele tylne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nadają im sportowy wygląd, podkreślający ich komfort i wygodę. Tylne fotele, specjalnie dla modelu Gladiator, posiadają największą przestrzeń na nogi w swoim segmencie, a dzięki unikalnemu rozwiązaniu, można zablokować je,  aby zapewnić bezpieczną przestrzeń bagażową za oparciem siedzenia. Tylne fotele można złożyć na płasko, aby uzyskać dostęp do przestrzeni ładunkowej i zapewnić więcej miejsca do przewożenia większych przedmiotów.

2021 Jeep® Gladiator – interior
2021 Jeep® Gladiator – interior

 

Po całkowitym złożeniu foteli tylnych, oświetlenie LED umieszczone na panelach podświetla przestrzeń ładunkową za fotelami. Dwie siatki ochronne umieszczone na tylnej ścianie kabiny zapewniają bezpieczne miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. 

Gladiator 2020 posiada liczne sprytne rozwiązania ułatwiające przewożenie ładunków, w tym pojemne kieszenie z siatki rozciągające się na całej długości drzwi i liczne schowki na telefon.

Tapicerkę foteli tylnych można podnieść, umożliwiając dostęp do dodatkowego schowka pod siedzeniem.  Dostępny na zamówienie zamykany schowek oferuje dodatkowe miejsce, kiedy podróżujemy ze zdjętym dachem lub zdjętymi drzwiami. Schowek ten posiada boczne klapy w pobliżu dzielonego oparcia tylnej kanapy (60/40). Dzięki ruchomym przegrodom możemy zbudować nawet pięć praktycznych schowków, korzystając z tego samego zamka, co schowek i konsola środkowa.

2021 Jeep® Gladiator – interior
2021 Jeep® Gladiator – interior

Do wyjmowanego pojemnika umieszczonego pod siedzeniem możemy odłożyć śruby usunięte  po zdjęciu drzwi czy dachy lub po złożeniu szyby przedniej. Na pokrywie pojemnika, w formie piktogramów, podana jest liczba śrub oraz ich położenie.

2021 Jeep® Gladiator – wireless speaker
2021 Jeep® Gladiator – interior

Pokryte winylem panele drzwi kierowcy i przedniego pasażera są miękkie w dotyku. Uchwyty Lift-Assist umieszczone pod każdym podłokietnikiem posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia szybkie i łatwe wyjmowanie drzwi. Wyposażenie w zakresie komfortu obejmuje bezkluczykowy system dostępu Keyless Go.

2021 Jeep® Gladiator – interior

Uconnect

Zestaw wskaźników wyposażony jest w 3,5″ lub 7″ wyświetlacz LED (TFT). Siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz LED umożliwia kierowcy skonfigurowanie informacji na ponad 100 sposobów. Wbudowane w kierownicę przyciski sterujące umożliwiają sterowanie systemem nagłośnienia, połączeniami głosowymi i tempomatem i sygnalizację stanu napełnienia opon dzięki czemu kierowca może zawsze trzymać ręce na kierownicy.

Konsola centralna posiada ekran dotykowy o przekątnej 7″ lub 8,4″ z  systemem Uconnect czwartej generacji. System UconnectTM czwartej generacji ma zwiększoną moc procesora, szybszy czas uruchamiania oraz ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości. 5” ekran dotykowy jest standardem w wersji Gladiator Sport. Bezpośrednio pod ekranem dotykowym umieszczone są pokrętła do regulacji klimatyzacji i systemu nagłośnienia oraz porty mediów.

Przednia kamera, idealna do jazdy terenowej, dostępna wyłącznie w modelu Gladiator Rubicon, pozwala łatwo zauważyć przeszkody na drodze. Przednia kamera umieszczona jest za środkową szczeliną grilla przedniego Gladiatora i uruchamiana za pomocą systemu Off-road Pages (na zamówienie).

Dwa porty USB i jeden port USB-C z przodu (i dwa dodatkowe do dyspozycji pasażerów siedzących na tylnej kanapie) łączą się z systemem multimedialnym Gladiatora. Dostępne jest także gniazdko 115 VCA służące do ładowania urządzeń elektronicznych.

Wśród opcji dostępnych dla systemu  audio na uwagę zasługują subwoofer i bezprzewodowe głośniki umieszczone za tylnym siedzeniem. Oświetlenie LED na panelach tylnych podświetla schowek i stację dokującą głośnika bezprzewodowego. Siatka umieszczona z lewej strony ściany skrzyni ładunkowej oferuje dodatkową strefę przechowywania w przypadku, gdy samochód jest wyposażony w subwoofer i głośniki bezprzewodowe.

Nowy Jeep Gladiator oferuje, w chwili wprowadzenia na rynek, niezawodny 3,6-litrowy silnik Pentastar V-6, a później w 2020 roku, 3,0-litrowy silnik EcoDiesel V-6.

2020 Jeep® Gladiator 3.6 Liter Pentastar V-6 engine

Silnik 3.6-liter Pentastar V-6.

Amerykański silnik Pentastar V-6 o pojemności 3,6 litra, wyposażony w system Engine Stop-Start (ESS) rozwija moc 285KM oraz moment obrotowy 352 Nm. Został zaprojektowany, aby zapewnić szeroki zakres momentu obrotowego, uzyskaniem jak najkorzystniejszego przebiegu momentu już na niskich obrotach – niezbędnymi podczas pokonywania ekstremalnych tras off-roadowych.

Sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów jest standardem we wszystkich modelach Gladiator wyposażonych w 3,6-litrowy silnik Pentastar V-6, natomiast ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów jest dostępna jako opcja.

Znany ze swoich doskonałych parametrów, mocy, wydajności i niezawodności, silnik Pentastar V6 o pojemności 3,6 litra  został wyprodukowany w ponad 8,6 milionach egzemplarzy od 2010 roku. Wielokrotnie nagradzana rodzina silników jest obecnie produkowana w trzech fabrykach – Trenton (Michigan) Engine Complex, Mack Avenue (Detroit) Engine i Saltillo (Meksyk) South Engine

Jeep Gladiator 2020 z silnikiem V-6 wykorzystuje moment obrotowy w zakresie niskich obrotów, potrzebny podczas jazdy terenowej lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak holowanie przyczepy lub transport wyjątkowo ciężkiego ładunku.

Silnik 3.0-liter EcoDiesel V-6.

3,0-litrowy silnik EcoDiesel będzie dostępny od 2020 roku. Jeep Gladiator będzie oferował 3,0-litrowy silnik EcoDiesel V-6 rozwijający moc 260 KM i moment obrotowy równy 600 Nm i wyposażony będzie w system Stop-Start (ESS). Ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, zaprojektowana do obsługi zwiększonego momentu obrotowego, jest w standardzie.

Inżynierowie FCA US dostosowali silnik – zaprojektowany i wyprodukowany przez FCA EMEA – tak, aby spełniał wymogi regulacyjne regionu NAFTA.

Silnik EcoDiesel V-6 wykorzystuje zaawansowaną technologicznie turbosprężarkę z łożyskiem o niskim współczynniku tarcia, zaprojektowaną, by zapewnić jak najlepsze osiągi na niskich obrotach. Silnik EcoDiesel V-6 jest również wyposażony w tłoki o niskim tarciu zmniejszające zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych oraz w ulepszony układ spalania – dyszę wtryskiwacza, denko tłoka i świecę żarową z wbudowanym czujnikiem ciśnienia spalania w celu optymalizacji spalania. Chłodzony system recyrkulacji spalin (EGR) w połączeniu z układem wysokociśnieniowym pomaga rozszerzyć zakres zastosowania EGR i poprawia oszczędność paliwa.

Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów.

Nowy Jeep Gladiator  oferuje ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów, która pozwala samochodowi zoptymalizować moc silnika na trasach off-roadowych, zachowując jednak płynne i efektywne rozwijanie mocy przy prędkościach autostradowych. Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna jest do wszystkich wersji nowego Jeepa Gladiatora.

Ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów Gladiatora zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, niezależnie od tego, czy jest to codzienny dojazd do pracy, czy ekstremalne pełzanie po skale, dzięki czemu Klienci mogą cieszyć się płynnym i dynamicznym przyspieszaniem i oszczędnością paliwa.

Wyjątkowy zestaw dwóch przełożeń nadbiegu poprawia oszczędność paliwa na autostradzie i zmniejsza ogólny poziom hałasu, wibracji i szorstkości (NVH).

Specjalnie przystosowana do potrzeb modelu Gladiator Rubicon, ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów zapewnia ulepszony współczynnik pełzania 77,2:1. Wyjątkowe osiągi podczas holowania i jazdy z napędem 4×4 zapewnia przełożenie pierwszego biegu 4,7:1 w połączeniu z przełożeniem finalnym 4,1:1.

Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów posiada w standardzie system Selec-Speed Control i zarządza prędkością pojazdu w trybie „4LO” podczas jazdy w terenie bez konieczności naciskania hamulca, pozwalając kierowcy skupić się na prowadzeniu. Selec-Speed Control aktywowany jest przyciskiem na desce rozdzielczej, a kierowca może wybrać prędkość docelową (w zakresie od 1,61 do 8,0 km/h) za pomocą wyboru przełożenia dźwignią zmiany biegów.

Sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów.

Nowy Jeep Gladiator 2020 może być wyposażony również w wyposażone w sześciostopniową  manualną skrzynię biegów. Przekładnia ta charakteryzuje się unikalną konstrukcją wykorzystującą zoptymalizowane przełożenia w celu uzyskania lepszego współczynnika pełzania i jest sterowana linką, co eliminuje wibracje dźwigni zmiany biegów i wzmacnia izolację akustyczną.

Schemat zmiany biegów zapewnia wygodną pozycję zmiany biegów i zwiększa dokładność zmiany biegów. Rozpiętość przełożeń 4,41 zapewnia imponującą oszczędność paliwa przy większych prędkościach i gwarantuje szybkie przyspieszenie z płynną, precyzyjną zmianą biegów.

2021 Jeep® Gladiator Overland

Najzdolniejszy, bezkompromisowy pick-up Jeepa w historii.

Jeep Gladiator 2020 gwarantuje legendarne możliwości off-roadowe, dzięki dwóm zaawansowanym systemom napędu 4×4. Montowany w standardzie w wersjach wyposażenia Sport i Overland, system 4×4 Command-Trac ma dwubiegową skrzynię rozdzielczą o przełożeniu redukcyjnym równym 2,72:1, oś przednią i tylną Dana 44 heavy-duty trzeciej generacji z  przełożeniem 3,73.

W wersji wyposażenia Rubicon natomiast, system 4×4 Rock-Trac wyposażony jest  w przednie i tylne osie Dana 44 trzeciej generacji z przełożeniem redukcyjnym „4LO” równym 4:1. Standardowe wyposażenie obejmuje również wartość przełożenia przedniej i tylnej osi wynoszącą 4,10 oraz elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi Tru-Lok umożliwiającą pokonywanie nawet najbardziej ekstremalnych tras.

Modele Gladiator Rubicon oferują ponadto wyższy poziom artykulacji oraz całkowity skok  zawieszenia, dzięki elektronicznie rozłączanemu stabilizatorowi poprzecznemu, który stanowi wyjątek w tej kategorii samochodów. W przypadku montowanej w standardzie sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów maksymalne przełożenie redukcyjne pełzające Gladiatora Rubicon wynosi 84,2:1 oraz 77,2:1 w przypadku  ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów, dzięki czemu pokonanie jakiejkolwiek przeszkody staje się dziecinnie proste.

Systemy Command-Trac i Rock-Trac zapewniają stałe zarządzanie momentem obrotowym, gwarantując doskonałą przyczepność również w nienajlepszych warunkach pogodowych.

Ponadto, dostępny jako opcja w wersjach wyposażenia Sport i Overland, tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok zapewnia dodatkowy moment obrotowy i przyczepność podczas śliskich, trudnych warunków, takich jak jazda po piasku, żwirze, śniegu lub lodzie.

Wersje wyposażenia Sport, Overland i Rubicon Gladiatora mają znaczek Trail Rated, który potwierdza legendarne możliwości 4×4 wsparte takimi elementami wyposażenia jak:

 • System napędu 4×4 Command-Trac o przełożeniu redukcyjnym równym 2,72:1, dostępny w standardzie w wersjach wyposażenia Sport i Overland;
 • System napędu 4×4 Rock-Trac z przełożeniem redukcyjnym „4LO” równym 4:1 oraz elektroniczne blokady mechanizmów różnicowych Tru-Lok, w standardzie w wersji wyposażenia Rubicon;
 • Płyty osłonowe podwozia oraz haki holownicze z przodu i z tyłu;
 • W standardzie, w wersji wyposażenia Rubicon, tylny stalowy zderzak ze stali typu heavy-duty oraz przedni zderzak, przygotowany do montażu wyciągarki z wyjmowanymi końcówkami zderzaka. 
 • Kąt natarcia 43,6°, kąt rampowy 20,3°, kąt zejścia 26° i prześwit 28,2 cm;
 • Off-roadowe obręcze kół 17 cali dostępne na zamówienie; w wersji wyposażenia Rubicon, opony 32 cale w standardzie;
 • Głębokość brodzenia 76 cm:
 • Maksymalny uciąg 2,722 kg i maksymalna ładowność w 4×4 równa 725 kg.

Mocna konstrukcja  body-on-frame u podstaw legendarnej wytrzymałości i wszechstronności pick-upa Jeepa.

Jeep Gladiator 2020 wykorzystuje różne sposoby optymalizacji jazdy, zachowania na drodze i charakterystyki dźwięku, jednocześnie zwiększając oszczędność paliwa, nawet podczas holowania. Dzięki swojej konstrukcji na ramie „body-on-frame” oraz doskonałemu pięciowahaczowemu zawieszeniu, Gladiator zapewnia zarówno dynamikę jazdy, jak i bezpieczeństwa pasażerów.

Konstrukcja na ramie Gladiatora wykorzystuje niezwykle zaawansowane materiały i techniki inżynieryjne, by uzyskać efekt lekkości, a jednocześnie sztywności i wytrzymałości. W porównaniu do czterodrzwiowego Jeepa Wranglera, rama Gladiatora jest o 78,7 cm dłuższa, natomiast  rozstaw osi jest większy o 49,2 cm; ta ostatnia cecha w połączeniu z umiejscowieniem skrzyni w pozycji cofniętej w stosunku do osi symetrii tylnej osi pozwala uzyskać lepsze rozłożenie masy oraz bardziej płynną jazdę podczas transportu załadunku. Układy przyśpieszenia, hamulców, zasilania i wydechowy zostały wydłużone w celu dostosowania ich do zmian pozwalających zaadoptować nową konstrukcję ramy dla najzwinniejszego w historii, pick-upa Jeepa.

Tradycyjna stalowa skrzynia ładunkowa wykorzystuje cztery stalowe poprzeczki ramy wzmacniające podłogę, a tylna klapa jest amortyzowana i blokowana. Podczas projektowania skrzyni ładunkowej Gladiatora skupiono się głównie na funkcjonalności i wszechstronności. System oświetlenia under-rail, opcjonalne zewnętrzne źródło zasilania i solidne, wbudowane mocowania zapewniają trwałość i wszechstronność.

W celu zabezpieczenia krytycznych elementów pojazdu podczas przygód na szlaku – w tym ochrony zbiornika paliwa, skrzyni rozdzielczej i miski olejowej automatycznej skrzyni biegów, Gladiator posiada cztery płyty ochronne i osłony nadwozia. Wersja Rubicon posiada dodatkowo grubościenne stalowe rury boczne, ograniczające potencjalne uszkodzenia karoserii podczas jazdy po bezdrożach. Modele Rubicon są również wyposażone w progi ochronne skrzyni ładunkowej.

Zastosowanie lekkich, wytrzymałych aluminiowych zamknięć, w tym drzwi, zawiasów drzwi, maski, błotników, ramy szyby przedniej i tylnej klapy ładunkowej, pomaga zmniejszyć wagę i zwiększyć oszczędność paliwa. Zespół inżynierów Jeepa uwzględnił również inne sposoby kontrolowania masy, w tym zastosowanie pustych miejsc  i stabilizatorów, aluminiowych mocowań silnika i przekładni kierowniczej.

Gladiator wykorzystuje sprawdzoną konfigurację pięciowahaczowego zawieszenia ze sprężynami śrubowymi. Przednie zawieszenie posiada wahacz do kontroli bocznej oraz cztery wahacze do kontroli wzdłużnej. Drążki reakcyjne wykonane z kutej stali kontrolują ruchy boczne osi, umożliwiając tylko minimalną zmianę kąta podczas ruchu zawieszenia.

2020 Jeep® Gladiator Rubicon

Tylne wielowahaczowe zawieszenie typu five-link, dostępne tylko w Gladiatorze posiada dwa górne i dwa dolne stalowe wahacze do kontroli wzdłużnej oraz drążek reakcyjny do bocznej kontroli osi. Wahacze umieszczone są pod podwoziem, natomiast amortyzatory tylne skierowane są do przodu, by zapewnić większe zdolności amortyzacyjne, zwiększając w ten sposób komfort jazdy oraz stabilność załadunku.

Sprężyny zostały tak wyregulowane, by uzyskać doskonałą równowagę pomiędzy jakością prowadzenia podczas spokojniejszej jazdy (z lub bez załadunku), a legendarnymi możliwościami off-roadowymi. Komfort jazdy, stabilność, jakość prowadzenia, ładowność i uciąg znacząco się poprawiły dzięki zaprojektowaniu amortyzacji, rozmieszczenia sztywnych punktów i podparcia karoserii.

Kąt natarcia 43,6°, kąt rampowy 20,3°, kąt zejścia 26° i wynoszący 28,2 cm prześwit pod pojazdem pozwalają Gladiatorowi dotrzeć wszędzie.

Jeep Gladiator może również się pochwalić głębokością brodzenia 76 cm, maksymalną ładownością do 725 kg oraz maksymalnym uciągiem  równym 3470 kg, dzięki dostępnej na zamówienie funkcjonalności Max Towing Package.

Ponad 80 dostępnych systemów bezpieczeństwa i ochrony.

Podczas projektowania najnowszego Jeepa Gladiatora 2020 nadrzędne znaczenie miało bezpieczeństwo kierowcy i pasażera. Na zamówienie, model ten może zostać wyposażony w ponad 80 systemów z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa i ochrony, w tym system wykrywania martwego pola podczas zmiany pasa ruchu (Blind Spot Monitoring) oraz wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path Detection) jak również w offroadową kamerę przednią, tylną kamerę cofania  Parkview z funkcją dynamicznej siatki, tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control) oraz system stabilizacji toru jazdy (ESC)  z systemem przeciwdziałającym przewróceniu się pojazdu.

Zaawansowany system Uconnect czwartej generacji.

Nowy Jeep Gladiator 2020 oferuje trzy systemy Uconnect- 5”, 7”, i 8.4” NAV, zapewniające kierowcom i pasażerom zaawansowane funkcje związane z komunikacją, rozrywką i nawigacją oraz kolorowy LED-owy wyświetlacz w zestawie wskaźników.

System Uconnect obejmuje przyjazne użytkownikowi funkcjonalności, procesor o podwyższonej mocy, szybszy czas uruchomienia oraz ekrany dotykowe, na których można wyświetlać grafikę o wysokiej rozdzielczości.

Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Jeep Gladiator 2020 oferuje na zamówienie systemy Uconnect 7.0 lub 8.4NAV, które zapewniają  nowe funkcjonalności Apple CarPlay i Android Auto.

Apple CarPlay.

Umożliwia bezproblemową integrację z iPhonem poprzez wbudowany w pojeździe ekran dotykowy i pozwala na korzystanie z poleceń głosowych Siri. Kierowcy posiadający iPhony mogą telefonować, słuchać muzyki, wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe oraz korzystać z nawigacji zoptymalizowanej pod kątem ruchu na drodze oraz z wielu innych funkcji, nie odrywając przy tym wzroku od drogi.

Android Auto.

System udostępnia informacje użyteczne podczas jazdy oraz ułatwia dostęp do najlepszych technologii Google. Dzięki Google Maps z darmową nawigacją sterowaną głosowo, system pozwala na uzyskanie bieżących i aktualnych informacji o ruchu drogowym i pasie ruchu. Zapewnia uzyskanie dostępu na żądanie do 30 milionów utworów muzycznych z Google Play Music oraz daje możliwość wykonywania rozmów telefonicznych czy wysyłania i otrzymywania wiadomości tekstowych, nie odrywając przy tym rąk od kierownicy. Można też z jego pomocą zadać dowolne pytanie w wyszukiwarce Google. Aplikacja Android Auto ułatwia również uzyskanie dostępu do popularnych aplikacji oraz treści z poziomu ekranu dotykowego systemu Uconnect.

Kierowcy oraz pasażerowie mają też w swoim zasięgu mnóstwo funkcjonalności z zakresu systemu informacji i rozrywki w tym radio SiriusXM, pakiet usług Travel Link, usługi Traffic and Guardian Connected przekazujące informacje w czasie rzeczywistym.

Produkcja.

Nowy Jeep Gladiator jest produkowany w zakładzie Toledo w stanie Ohio, gdzie samochody Jeepa zjeżdżają z linii montażowej od 1941 r. Nowy pick-up jest produkowany w południowym zakładzie kompleksu montażowego Toledo, w którym do kwietnia 2018 r. produkowano Jeepa Wranglera JK. Fabryka Toledo South Assembly Plant, zwana także Toledo Supplier Park została zbudowana w 2005 r., podkreślając innowacyjną koncepcję ulokowania dostawców, w ramach której partnerzy dostawcy budują i zarządzają kluczowymi obiektami produkcyjnymi całkowicie w obrębie zakładu. FCA US wykorzysta ten sam system produkcyjny do produkcji nowego pick-upa Jeepa we współpracy z dwoma pierwotnymi dostawcami. Kuka i Hyundai Mobis dostarczą odpowiednio nadwozie i podwozie. Produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2019 roku.

Zdolność produkcyjna nowego pick-upa uzyskano poprzez przeniesienie produkcji nowej generacji Jeepa Wranglera do północnej części kompleksu montażowego Toledo w ramach planu industrializacji o wartości 4,5 miliarda dolarów, mającego na celu dostosowanie amerykańskiej bazy produkcyjnej spółki do ekspansji marek Jeep i Ram. FCA US zainwestowała 700 milionów dolarów w przebudowę północnej fabryki, oferując ponad 700 nowych miejsc pracy w celu wsparcia produkcji nowego Wranglera.