Jeep62

Jeep62 

Przez pasjonatów marki Jeep za oceanem za przełomowy w historii uznawany jest rok 1962. Dla wielu Jeep62 to synonim wolności, niebiesko czerwony napis posiada wiele symboli opisywanych przez liczne grono na portalach internetowych a wcześniej przekazywane sobie tylko zaufanym. Co miało oznaczać czy był to tylko wybieg, przypadkowe pokazanie nowego a może konkursowego logo Jeepa to pewnie skrywają przepastne archiwa. Podobno w archiwum miasta w Kenosha nadal znajduje się pokaźna liczba dokumentów, które trafiły z likwidowanej fabryki AMC Jeep. w której powstawały Jeepy. Prawdy pewnie się nawet nie domyślamy a tylko nie liczni wiedzą co oznacza Jeep 62, może właśnie, że to tajemnica to znów pojawiło się w środowisku Jeepa ponownie, tym razem jako marka, logo, znaczek heritage.

Jedynym w Polsce przedstawicielem Jeep62  jest Jeep Team, co to oznacza i jaka to nobilitacja wiedzą tylko nieliczni.

Lata sześćdziesiąte przyniosły ogromny przełom w postrzeganiu życia, ludzie stali się bardziej mobilni, zaczęli wymagać od samochodów więcej wtedy pojawił się on pierwszy SUV na świecie. W 1962 roku marka Jeep zaprezentowała Wagoneera pierwszy duży pojazd czterodrzwiowy z nadwoziem typu kombi dysponujący dużym, wydajnym silnikiem V8 wyposażony w napęd na cztery koła. Inni producenci szybko poszli w ślady Jeepa, w podobnym czasie wprowadzony został do sprzedaży Ford Bronco i International Scout jednak były to, pojazdy krótkie dwudrzwiowe. 

W roku 1962 powstały powstała kultowa dla wszystkich podróżników off-road podróżnicza książka Podróże z Charleyem: w poszukiwaniu Ameryki,  równocześnie w 1962 John Steinbeck otrzymał literackiego Nobla. 

Równocześnie 12 lipca 1962 roku odbył się w londyńskim Marquee Club pierwszy publiczny występ The Rolling Stones. A wcześniej 19 maja w trakcie imprezy urodzinowej prezydenta Johna F. Kennedy’ego w Madison Square Garden w Nowym Yorku Marilyn Monroe zaśpiewała słynne dzisiaj Happy Birthday to You. 

W kolejnych latach sześćdziesiątych  jeszcze wiele się wydarzyło, co zrewolucjonizowało podejście do podróży, wypraw i off-roadu jednak Jeep ciągle wraca do sławnego 1962 roku