Easter Jeep Safari 2019

Sześć Gladiatorów

Na edycję Moab Easter Jeep Safari 2019 firma Mopar przygotowała sześć zupełnie nowych pojazdów spod znaku Jeepa. Co ważne, tuner nie ograniczył się jedynie do powierzchownych przeróbek stylistycznych, a poważnie zaingerował w układy napędowe i zawieszenie.

Easter Jeep Safari 2019
Easter Jeep Safari 2019

Easter Jeep Safari to cykliczna impreza odbywająca się co roku w Moab w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne. Przez dziewięć dni pustynne szlaki off-roadowe wokół Moab są otwarte dla entuzjastów motoryzacji. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w 1967 roku i została zainicjowana przez Izbę Gospodarczą z siedzibą w Moab. Początkowo wytyczono tylko jeden szlak, ale z biegiem lat impreza zyskiwała na popularności aż przerodziła się w dziewięciodniowe święto motoryzacji, w którym udział bierze kilkaset pojazdów.
W 2019 roku podczas 53. edycji Easter Jeep Safari wielu miłośników off-roadu spotkało się w Moab, aby przez tydzień mierzyć się z trudnymi, a zarazem niezwykle malowniczymi terenami amerykańskiego Utah.

Szóstka Mopara

W tym roku Mopar przedstawił sześć pojazdów bazujących na modelu Jeep Gladiator, który już niebawem zawita w salonach sprzedaży. Pierwsze z przygotowanych aut to Jeep Wayout zdolny do poruszania się po bezdrożach i oferujący wygodny nocleg w zamontowanym na jego dachu namiocie. Drugi z pojazdów to Jeep Flatbill przystosowany do jazdy w trudnym terenie i mający możliwość transportu dwóch motocykli crossowych. Kolejny ? Jeep M-715 Five Quarter ? to nawiązanie do mody retro i półciężarówek Gladiator M-715 z 1968 roku. Czwarta z zaprezentowanych propozycji to Jeep J6 inspirowany pickupem CJ6 z lat sześćdziesiątych i Honcho. Kolejny bohater tegorocznej edycji Easter Jeep Safari to Scrambler JT doskonale łączący styl retro z lat osiemdziesiątych ze stylistyką modelu CJ8. Ostatnia z jeepowych gwiazd to Gladiator Gravity dedykowany miłośnikom wycieczek górskich i wspinaczki, którzy na wyprawy muszą zabierać dużo sprzętu.

Odbywające się w Moab Easter Jeep Safari to świetna okazja do interakcji z właścicielami pojazdów marki Jeep, która pozwala na zebranie informacji o najbardziej lojalnych i pełnych pasji klientach, zagorzałych miłośnikach off-roadu, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu co roku ? powiedział Tim Kuniskis, szef Jeep Brand w Stanach Zjednoczonych.

Podczas tegorocznej imprezy swój debiut miał wyczekiwany Jeep Gladiator, który dzielnie przemierzał malownicze i wymagające trasy Moab. Przygotowane przez firmę Mopar wersje tego pickupa nie tylko przyciągały wzrok i zachwycały publiczność, ale i pokazywały, jak olbrzymi potencjał terenowy drzemie w tej konstrukcji.

Jeep Performance Parts

W 2012 roku firma Mopar, specjalizująca się w produkcji części zamiennych i tuningowych, z myślą o modelu Dodge utworzyła nową markę ? Jeep Performance Parts (JPP). Pod tym brandem oferowane są wzmocnione podzespoły do zastosowań terenowych, w tym: zderzaki, płyty osłonowe, elementy zawieszenia oraz różnorodne akcesoria (np. miękki dach czy gumowe dywaniki). Prezentacja szerokiego asortymentu zamienników i akcesoriów Jeep Performance Parts stała się jednym z najważniejszych wydarzeń podczas tegorocznej edycji Easter Jeep Safari. Jak podkreślają organizatorzy tego przedsięwzięcia, Mopar produkuje wszystkie części i akcesoria Jeep Performance Parts z uwzględnieniem bardzo rygorystycznych specyfikacji, co pozwala na poprawę właściwości jezdnych i terenowych Jeepów. Odpowiednie dobranie i personalizacja to jeden z priorytetów pasjonatów pojazdów marki Jeep. Dlatego też szybko poszerzyliśmy nasze portfolio o ponad 200 ekskluzywnych części i akcesoriów przeznaczonych do nowego Jeepa Gladiatora ? powiedział Steve Beahm, szef Parts and Service (Mopar).

Jeep Wayout

Pierwszy z przygotowanych konceptów to Jeep Wayout, który w pełni wykorzystuje zdolności przewozowe Gladiatora, bez uszczerbku na jego dzielności terenowej. Dodatkowo model ten oferuje możliwość noclegu pod namiotem dachowym.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Wayout
Easter Jeep Safari 2019: Jeep Wayout

Nadwozie

Nadwozie tego Jeepa zostało pomalowane oliwkowym lakierem, który z jednej strony nawiązuje do wojskowej przeszłości Gladiatora, z drugiej do jego wyprawowego przeznaczenia. Producent podkreśla, że zastosowany odcień karoserii (Green Gator) już niedługo znajdzie się w seryjnej plecie kolorów nowego Gladiatora. Frontowy grill oraz fragment tylnej klapy zostały pokryte czarnym matem, co dodało temu pojazdowi zadziornego charakteru. Z przodu zamontowano wyciągarkę Warn oraz dodatkowe reflektory. Celem zwiększenia zasięgu pojazdu ? co jest niezmiernie ważne w przypadku aut wyprawowych ? na bokach tylnych burt zamontowano dwa pomocnicze zbiorniki paliwa wbudowane w poszycie nadwozia. Zastosowano też kompresor ARB.

Tylna zabudowa

Nad przestrzenią ładunkową zamocowano konstrukcję, która służy za stelaż namiotu dachowego przeznaczonego dla dwóch osób. Z boku zamontowano rozsuwaną, regulowaną markizę oraz oświetlenie LED-owe. Markiza może osłonić zarówno przed deszczem, jak i upalnym słońcem. Nad dachem części pasażerskiej zaprojektowano system relingów dachowych przeznaczonych do przewożenia sprzętu. Po otwarciu tylnej klapy oczom ukazuje się system szuflad umożliwiający uporządkowanie wyjazdowego ekwipunku.

Wnętrze

Wnętrze również zostało zmodyfikowane. Pojawiły się w nim m.in. uszyte na nowo elementy tapicerki. Fotele pokryto brązową skórą i nubukiem. Nowe obicia pojawiły się także na drzwiach, podłokietnikach oraz górnej części deski. Tapicerkę wzbogacono konturami i poziomicami map. Front deski otrzymał natomiast grafikę, na której oznaczono miejsca, w które hipotetycznie może dotrzeć Gladiator.

Napęd

Jeep Wayout bazuje na Gladiatorze wyposażonym w benzynowy silnik V6 Pentastar o pojemności 3,6 l, sprzężony z automatyczną, ośmiobiegową przekładnią oraz skrzynią redukcyjno-rozdzielczą. Powietrze dolotowe do silnika jest pobierane poprzez snorkel JPP. W celu zwiększenia możliwości terenowych pojazd otrzymał 2-calowy lift sygnowany logo Jeep Performance Parts, co pozwoliło na montaż 37-calowych opon Falken WildPeak M/T, które zostały osadzone na 17-calowych felgach stalowych.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Wayout

Zdjęcie 1 z 4

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Wayout

Jeep Flatbill

Zaprojektowany, by ułatwić czerpanie radości płynącej z jazdy po terenach pustynnych, Jeep Flatbill ma odzwierciedlać ogromne emocje, jakie wiążą się ze światem motocrossu. Jego styl jest niepowtarzalny, głośny i? podporządkowany głównej funkcji, jaką jest transport motocykli.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Flatbill
Easter Jeep Safari 2019: Jeep Flatbill

Baza

Bazą dla Jeepa Flatbilla był nowy Gladiator, który został jednak zmodyfikowany tak, by nawiązywać do sportów motocrossowych. Krzykliwe malowanie nadwozia zdecydowanie wybija się na pierwszy plan. Lista modyfikacji jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje maskę silnika, nadkola, frontowy zderzak oraz osłony drążków kierowniczych ? wszystko, by uzyskać większy kąt natarcia.

Wewnątrz

Środek Jeepa Flatbill również został zmodernizowany. Frontowy panel zegarów został pokryty białą farbą, a po stronie pasażera pojawiły się grafiki podobne do tych, które znalazły się na bokach pojazdu. Na nowo obszyto fotele, które otrzymały kontury terenu, przypominające te z map. Obramowania klamek, zegarów i przełączników zostały pokryte złotym lakierem.

Przewóz motocykli

Jeep Flatbill został zmodernizowany tak, aby sprostać trudnemu terenowi i jednocześnie zapewnić możliwość transportu motocykli crossowych. Dlatego oprócz modernizacji nadwozia konieczne było wprowadzenie zmian w części użytkowej. Tylną klapę zastąpiły dwie szyny, które po rozłożeniu tworzą trapy najazdowe umożliwiające załadunek motocykli ? te mogą zostać zamocowane do specjalnie przygotowanych uchwytów pozwalających na bezpieczny transport po bezdrożach.

Napęd

Jeep Flatbill jest napędzany silnikiem V6 Pentastar o pojemności 3,6 l, Pobór powietrza odbywa się za pomocą snorkela pochodzącego z oferty JPP. Z silnikiem współpracuje automatyczna przekładnia o 8 biegach, współpracująca z reduktorem. Dodatkowo model Flatbill wzbogacono o sztywne mosty Dynatrac Pro-Rock 60 oraz 40-calowe koła z 20-calowymi felgami aluminiowymi Race Method z bedlokami oraz oponami Maxxis Razr MT. Duże koła i sztywne mosty wymagały profesjonalnego liftu zawieszenia (4 cale). Wybór padł na podzespoły King i Off-Road Evolution.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Flatbill

Zdjęcie 1 z 4

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Flatbill

Jeep M-715 Five-Quarter

Jeep M-715 nawiązuje do przeszłości i odzwierciedla modny w Stanach Zjednoczonych trend, zgodnie z którym pojazdy są jednocześnie odrestaurowywane i modernizowane. Takim zabiegom poddany został koncept M-715 Five-Quarter, który łączy wojskowe wzornictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie układu napędowego.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Five-Quarter
Easter Jeep Safari 2019: Jeep Five-Quarter

Historia

Jeep M-715 Five-Quarter kontynuuje tradycję Easter Jeep Safari związaną z pojazdami Resto-Mods. Od 1962 roku w ofercie Jeepa figurował cywilny Gladiator bazujący na ramie Wagoneera, a od 1968 ? wojskowa półciężarówka M-715. Five-Quarter to ukłon w stronę historii Jeepa i nawiązanie do przeszłości, w tym do oznaczeń stosowanych do określania ładowności pojazdów (5 ćwiartek, czyli 1 i 1/4 tony).

Nadwozie

Pojazd został przygotowany na oryginalnej ramie Wgoneera, zmodernizowanej dla potrzeb nowego nadwozia i układu zawieszenia. Oryginalny front i zabudowa pojazdu zostały usunięte i zastąpione panelami z włókna węglowego. Projektując poszczególne elementy, konstruktorzy starali się, by nawiązywały one do oryginału. Dach został obniżony, a jego poszycie i tylna ścianka kabiny wykonane z czarnego brezentu.

Paka

Skrzynia ładunkowa otrzymała nowoczesną formę i zatraciła swój pierwotny, użytkowy charakter. Wykonując ją, skupiono się tylko na walorach estetycznych. Konstrukcja paki została wykonana z profili aluminiowych, tak samo jak panele boczne (w wielu miejscach są one ażurowe), a tylna klapa to jedynie ramka z dużym logo Jeepa.

Przód pojazdu nawiązuje do Wagoneera z lat sześćdziesiątych.

Zamontowano w nim zmodyfikowane zderzaki stalowe pochodzące z Gladiatora w wersji Rubicon, które znakomicie komponują się z przednim pasem pojazdu. Klasyczne, kwadratowe reflektory zostały zastąpione okrągłymi światłami HID z dodatkowymi światłami LED, zapewniającymi doskonałą widoczność. Tylne światła halogenowe zostały zainstalowane w oryginalnych oprawach tylnych świateł zespolonych.

Wnętrze

W przedziale pasażerskim zamontowano bezzagłówkowe fotele z Jeepa Wranglera, które nadały całości eleganckiego i klasycznego wyglądu. Panel frontowy wykonano z aluminium i zamontowano na nim zegary, przełączniki oraz graficzne dodatki. Pomiędzy fotelami ulokowano pokrywę skrzyni i wyprowadzono lewarki. Podłoga została pokryta specjalną powłoką ochronną zapewniającą większą trwałość.

Moc

Największe zmiany zaszły w układzie napędowym. Pod maską pojazdu pracuje bowiem najmocniejszy silnik dostępny w pojazdach marki Jeep. Mowa tu o doładowanej jednostce Hallcat HEMI V8 o pojemności 6,2 l, która generuje ponad 700 KM mocy. Z potężnym silnikiem współgrają mocne mosty napędowe będące w stanie przenieść tak duże przeciążenia. Prowadzenie resorami zostało zastąpione przez układ sprężyn i drążków wzdłużnych, a przednią oś wysunięto o dwa cale. Zmieniono też same osie ? oryginały zostały zastąpione mocniejszymi rozwiązaniami (Dynatrac Pro-rock 60 z przodu i Dynatrac Pro-rock 80 z tyłu). Zdecydowano się również na montaż dużych kół. 20-calowe, wyposażone w badlocki felgi Race Method obuto w 40-calowe opony Maxxis Razr MT.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Five-Quarter

Zdjęcie 1 z 5

Easter Jeep Safari 2019: Jeep Five-Quarter

Jeep J6

Jeep J6 to koncept, który nawiązuje do klasycznych, dwudrzwiowych półciężarówek z końca lat siedemdziesiątych, a jego główną funkcją jest prezentacja możliwości technicznych Jeep Performance Parts.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep J6
Easter Jeep Safari 2019: Jeep J6

Nadwozie

Jeep J6 bazuje na Jeepie Wranglerze w wersji Rubicon. Przestrzeń pasażerska została skrócona do dwudrzwiowej, dwumiejscowej, dzięki czemu uzyskano dłuższą o 12 cali pakę. Koncepcyjny Jeep J6 jest też nieznacznie dłuższy od seryjnego Wranglera Rubicona. Jego długość to 201″, natomiast rozstaw osi wynosi 118,4″, co odpowiada rozstawowi osi obecnej generacji 4-drzwiowego Jeepa Wranglera. Mopar i zespół Jeep Projekt sięgnęli do historii i zaproponowali spersonalizowany niebieski lakier Metallic Brilliant Blue, stanowiący ukłon w stronę Jeepa Honcho z 1978 roku.

Front

Na froncie znalazł się zmodyfikowany zderzak z Rubicona, do którego zamontowano 2-calowy pałąk ochronny. Na zderzaku znalazło się również miejsce dla wyciągarki Warn oraz dodatkowych 5-calowych świateł LED-owych Jeep Performance Parts. Podobne światła zostały zamocowane przy słupkach na podszybiu.

Zabudowa paki

Nad zabudową bagażową zamontowano wykonany z rury stalowej pałąk przymocowany do podłogi skrzyni ładunkowej. Do niego przytwierdzono zestaw czterech 5-calowych reflektorów LED-owych Jeep Performance Parts, które świecą szeroką wiązka światła o mocy 4 800 lumenów każdy. Na pałąku umieszczono też dwa reflektory robocze, których zadaniem jest oświetlanie terenu za pojazdem. Na podłodze paki znalazło się miejsce na uchwyt na koło zapasowe (maksymalnie 37 cali). Niezabudowana paka została pokryta wewnątrz uretanową powłoką ochronną w kolorze nadwozia.

Środek

Wnętrze również zostało nieznacznie zmienione. Front deski rozdzielczej polakierowano w kolorze nadwozia, a skórzane fotele i podłokietniki firmy Katzkin przeszyto niebieską nicią, nawiązującą do koloru nadwozia. Nakładka klaksonu została spersonalizowana i pojawiło się na niej stylowe logo Jeep. Dodatkowy zestaw przełączników w centralnej części kokpitu umożliwia sterowanie 10 lampami LED, a przełącznik sterowania hamulcem przyczepy pozwala na wykorzystanie dodatkowej siły hamowania podczas holowania. Zestaw pedałów, wielosezonowe dywaniki oraz profilowane nakładki ochronne na progi drzwiowe z logo Jeepa stanowią idealne dopełnienie całości ? wszystko oczywiście pochodzi z katalogu firmy Mopar.

Silnik

Pod maską znalazła się stosowana seryjnie we Wranglerach jednostka benzynowa V6 o pojemności 3,6 l. Dodano jednak układ wydechowy typu cat-back i dolotowy powietrza Jeep Performance Parts. Za przekazanie napędu odpowiada ośmiostopniowa skrzynia biegów oraz reduktor. Mosty napędowe to również rozwiązania znane z Jeepa Wranglera. W obszarze zawieszenia zastosowano 2-calowy lift pozwalający na montaż 37-calowych opon. Na kołach znalazły się felgi aluminiowe, na których osadzono opony BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 w rozmiarze 37×12,5 R17.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep J6

Zdjęcie 2 z 4

Easter Jeep Safari 2019: Jeep J6

Jeep JT Scrambler

Jeep JT Scrambler to koncept inspirowany modelem CJ z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, na co wskazuje przede wszystkim białe nadwozie i grafika kultowego Scramblera CJ.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep JT Scrambler
Easter Jeep Safari 2019: Jeep JT Scrambler

Baza

Jeep JT Scrambler został przygotowany w oparciu o seryjnego Gladiatora w wersji Rubicon i przy wykorzystaniu akcesoriów Jeep Performance Parts marki Mopar. Seryjny zderzak pojazdu wzbogacono o dodatkowy pałąk oraz parę 7-calowych lamp LED-owych o mocy 8 000 lumenów każda. Drugą parę lamp zamontowano na podstawkach znajdujących się przy słupkach na podszybiu.

Styl retro

Wygląd obecnego JT Scramblera został odtworzony na podstawie zdjęć Scramblera CJ8 z początku lat 80. Biały kolor nadwozia doskonale współgra z dachem pomalowanym w odcieniu bursztynu, który podkreśla styl retro pojazdu. Na bokach pojawiły się pasy w kolorze Punk’N Metallic Orange i Nacho, biegnące od przednich paneli do skrzyni, oraz grafika znajdująca się na pokrywie silnika, a także napis Scrambler na boku maski.

Skrzynia ładunkowa

Powierzchnia skrzyni ładunkowej została pokryta powłoką uretanową. Nad nią ulokowano pałąk bezpieczeństwa przymocowany do skrzyni i jej bocznych burt. Na pałąku znajduje się osiem punktów mocowania do zablokowania ładunku. Na górnej części pałąka zamontowano zestaw czterech 5-calowych lamp LED-owych, które mają oświetlać drogę przed pojazdem, oraz dwa LED-y ze światłem skierowanym do tyłu ? ich zadaniem jest oświetlanie przestrzeni ładunkowej.

Wnętrze

Kolorystyka nadwozia została przeniesiona do wnętrza Scramblera. Skórzane fotele Katzkin Amaretto Brown zostały obszyte pomarańczową nicią, a grafikę przedstawiająca siedmioszczelinowy grill wyhaftowano srebrną nicią. Deskę rozdzielczą i podłokietniki również pokryto skórą Katzkin Amaretto Brown, kontrastującą z pomarańczowymi przeszyciami. Dodatkowy zestaw przełączników oferuje miejsce do obsługi akcesoriów, w tym świateł LED. We wnętrzu znalazły się też całoroczne maty podłogowe oraz zestaw pedałów firmy Mopar.

Silnik i napędy

Pod maską wylądował silnik o pojemności 3,6 l pracujący w układzie V6. Jednostka została doposażona w układ dolotowy firmy Mopar oraz układ wydechowy cat-back. Za przekazanie napędu odpowiada ośmiobiegowa przekładnia i skrzynia redukcyjno-rozdzielcza.

Zawieszenie

Plan zakładał montaż 37-calowych kół, dlatego układ zawieszenia pojazdu musiał zostać zmodyfikowany. Projektanci skorzystali z podzespołów firmy Mopar i zdecydowali się na przeznaczony do Jeepa Gladiatora zestaw zwiększający lift o 2 cale. Na 17-calowych felgach Jeep Performance Parts w kolorze Concept Brown osadzono opony BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 w rozmiarze 37×12,5 R17.

Easter Jeep Safari 2019: Jeep JT Scrambler

Zdjęcie 1 z 4

Easter Jeep Safari 2019: Jeep JT Scrambler

Jeep Gladiator Gravity

Nawiązujący do wspinaczki górskiej koncepcyjny Jeep Gladiator Gravity powstał w oparciu o zestaw dostępnych podzespołów Jeep Performance Parts, a jego głównym przeznaczeniem jest wspieranie tych, którzy pragną osiągać jeszcze większe sukcesy i zdobywać jeszcze wyższe szczyty.

Easter Jeep Safari 2019 Jeep Gladiator Gravity
Easter Jeep Safari 2019 Jeep Gladiator Gravity

Jeep Gladiator Rubicon, seryjnie oferowany w przyciągającym uwagę pomarańczowym kolorze Punk’N Metallic, jest przykładem tego, w jaki sposób za pomocą części Jeep Performance Parts można zwiększyć możliwości i uniwersalność jeepowego pickupa.

Otwarta przestrzeń

Wspinacze skałkowi to pasjonaci aktywności na otwartej przestrzeni. Nie dziwi zatem fakt, że Jeep Gladiator Gravity nie posiada dachu, a jedynie siatkę stanowiącą osłonę przeciwsłoneczną oraz pasy mocujące, które przytrzymują przednią szybę po opuszczeniu. Drzwi do przedziału pasażerskiego zostały wykonane z 2-calowych rur giętych. Są to oczywiście rozwiązania Jeep Performance Parts. W modelu Gravity zastosowano też szerokie progi boczne, które mają skutecznie zabezpieczać przed kamieniami wyrzucanymi spod kół. Na pałąku przedniego zderzaka oraz na podszybiu znalazły się miejsca dla dodatkowych reflektorów LED-owych.

Wnętrze

We wnętrzu oczy cieszą skórzane fotele Katzkin z wyhaftowanym grillem i z eleganckimi, srebrnymi przeszyciami. Oprócz tego Gladiator Gravity otrzymał uchwyty z jeepowym grillem, torby MOLLE (modułowy lekki sprzęt do przenoszenia) zawieszone na tyłach oparć przednich foteli oraz gumowe maty podłogowe na każdą pogodę z unikalnym systemem plug, umożliwiającym bezpośrednie odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

Skrzynia

Przestrzeń na skrzyni ładunkowej została zagospodarowana przez unikatowy system wysuwanych skrzyń Mopar/Decked. Na burtach paki zamontowano poprzeczne pałąki, na których oparto kosz bagażowy ? bez problemu pomieści on sprzęt wspinaczkowy, taki jak: liny, karabinki, kaski i buty.

Silnik i napędy

Jeep Gladiator Gravity dysponuje seryjnym napędem, a pod maską znajduje się najbardziej uniwersalny silnik ? jednostka pracująca w układzie V6 o pojemności 3,6 l. Motor został doposażony w tuningowy układ wydechowy cat-back. Napęd konceptu Gravity jest realizowany poprzez ośmiobiegową skrzynię automatyczną i skrzynię redukcyjno-rozdzielczą. Mosty napędowe to Dana 44 na obydwóch osiach. Zawieszenie Jeepa Gladiatora Gravity zostało zmodyfikowane, a konkretnie podniesione o 2 cele za pomocą zestawu Jeep Performance Parts. Na seryjnie montowanych felgach znalazły się opony BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 w rozmiarze 35×12,5 R17.

Easter Jeep Safari 2019 Jeep Gladiator Gravity

Zdjęcie 1 z 4

Easter Jeep Safari 2019 Jeep Gladiator Gravity

autor: Grzegorz Surowiec, zdjęcia: producent