Camp Jeep PL 2018 Kaszuby

Zlot Camp Jeep PL po trzech pierwszych edycjach zyskał takie uznanie wśród uczestników, że w tym roku listy startowe zapełniły się po 1,5 dnia, a pierwszy formularz rejestracyjny wpłynął 6 minut po północy w dniu otwarcia zapisów. Limit załóg, z uwagi na bezpieczeństwo oraz chęć sprawnego zrealizowania zaplanowanych atrakcji, został określony na nieprzekraczalną liczbę 150 jeepów.

Camp Jeep PL Kaszuby 2018

Aktywności

Tradycyjnie uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup i mogli realizować przygotowane zadania przez kolejne dwa i pół dnia. Do najtrudniejszych aktywności należał Jeep Trial, podczas którego jeepy zostały poddane próbie i musiały zmierzyć się z bardzo wymagającą trasą usytuowaną na pobliskim torze off-roadowym. Organizatorzy przewidzieli kilka wariantów przejazdu ? w zależności od ambicji kierowców i przygotowania ich pojazdów. Najtrudniejszy szlak obfitował w torfowe przeszkody, które wymagały od pilotów niemałego poświęcenia. Konieczne było bowiem brodzenie po pas w błocie.
Kolejną, najbardziej malowniczą, aktywnością była trasa Jeep Prairie, podczas której uczestnicy zatoczyli prawie stukilometrową pętlę wokół jeziora Żarnowieckiego, po drodze zwiedzając różnorodne atrakcje turystyczne, takie jak groty, doskonale zachowane pałace i pomniki przyrody. Równie atrakcyjnie było na trasie Jeep Steel&Wood, która wiodła lasami, po zachowanych, drewnianych podkładach kolejowych, a kończyła na torze militarnym, po którym uczestnicy byli wożeni ciężkimi transporterami gąsienicowymi. Kolejna trasa ? Jeep Wave ? to tradycyjny element zlotu, czyli przesiadka z jeepów na kajaki i spływ rzeką Piaśnicą od jeziora Żarnowieckiego aż do plaży w Dębkach.
Ostania z aktywności nosiła nazwę Jeep Wrangler i odbywała się na bazie Jeep Village. W trakcie jej trwania uczestnicy ? już bez jeepów ? mogli wykazać się na różnorodnych próbach wymagających sprawności, zręczności, działania zespołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia survivalowe. Dodatkowo na specjalnie przygotowanym torze off-roadowym uczestnicy mogli przetestować aktualne modele z palety marki Jeep.

Jeep Village

Wioska Jeepa, gdzie zaparkowało ponad 150 jeepów, rozlokowała się tuż obok hotelu Mistral Sport, który podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku gościł reprezentację Hiszpanii. Na terenie wioski znajdował się miedzy innymi tor off-roadowy, kącik wystawców, namiot kateringowy, strefa małych Jeepowców oraz duży parking z indywidualnymi miejscami parkingowymi. W Jeep Village, w związku z premierą nowego Wranglera JL, zaprezentowano historyczną wystawę jego czterech poprzedników, na której znalazły się: Willys MB, Jeep CJ, pierwszy Jeep Wrangler YJ oraz Jeep Wrangler Unlimited JK. Ciekawostką był Jeep Commanche, czyli pickup bazujący na modelu Cherokee XJ.

Camp Jeep PL Kaszuby 2018

Premiera nowego Wranglera

Motywem przewodnim tegorocznej edycji zlotu Camp Jeep był nowy Wrangler oraz styl country, dlatego uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania lassem czy rzutem podkową do celu oraz sprawdzić się podczas licznych konkursów zorganizowanych w kąciku wystawców.
To właśnie na zlocie Jeepersów, firma FCA, szanując swoich najwierniejszych fanów i chcąc ich docenić, zdecydowała się zaprezentować po raz pierwszy w Polsce najnowszego Jeepa Wranglera Unlimited oraz najpotężniejszego SUV-a na Ziemi ? 700-konnego Jeepa Grand Cherokee Trackhawk. Jako pierwszy na scenę wjechał Grand Cherokee Trackhawk, a następnie Willys z żołnierzem za kierownicą. W końcu przyszedł czas na gwiazdę wieczoru ? nowego Wranglera. Uczestnicy długo oglądali pojazd, zwracając uwagę na każdy szczegół. Premiera została zakończona trwającą do późnych godzin nocnych zabawą i koncertem muzyki country na żywo. Podobnie wyglądał sobotni wieczór, kiedy to odbyło się podsumowanie imprezy. Wszyscy zgodnie podkreślali, że był to najlepszy Camp, jaki się do tej pory odbył, i pełni zachwytów pytali, kiedy i gdzie odbędzie się następna edycja.

Camp Jeep PL Kaszuby 2018

Zdjęcie 2 z 9

Camp Jeep PL Kaszuby 2018

Autor: Grzegorz Surowiec, zdjęcia: Kasia Filipczak, Robert Jędrygas, Michał Pierewicz, Monika Rozmus