Rekordowy Camp Jeep IT 2019

Tegoroczny Camp Jeep w San Martino di Castrozza we Włoszech był imponującą edycją, w której wzięła udział największa liczba osób w historii imprezy: ponad 1500 fanów i 700 Jeepów, wiele rodzin, dzieci i zespoły z całej Europy, Afryki, a nawet Japonii. Było to spotkanie ludzi mówiących różnymi językami i z różnych kultur, ale połączonych zamiłowaniem do przygody w prawdziwym stylu Jeepa.

Tegoroczna impreza była najbardziej zrównoważonym Jeep Campem w historii: wszystkie kłody drewna użyte do jego urządzenia pochodziły z lasów otaczających miejsce, gdzie organizowany jest Jeep Camp a, które w październiku ubiegłego roku nie wytrzymały nawałnic. Łącznie było to 100 metrów sześciennych pni drzew, co odpowiada 250 tonom drewna, nie licząc dodatkowych 360 metrów sześciennych zrębów. Wzrok wszystkich skierowany był na nowego Jeepa Gladiatora, który po raz pierwszy został pokazany światu podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles pod koniec 2018 roku, naznaczając powrót marki po 27 latach do segmentu pick-upów. Jako samochód doskonale nadający się do przygód na świeżym powietrzu, nowy pick-up Jeep zostanie wprowadzony w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w przyszłym roku.Fani mogli zasiąść za kierownicą wszystkich modeli gamy Jeepa, od kultowego Wranglera po Renegade, Compassa, Cherokee i Grand Cherokee. I to właśnie ten ostatni samochód w najszybszej, najmocniejszej wersji Trackhawk, wyposażonej w 6,2-litrowy silnik V-8 z turobodoładowaniem, o mocy 710 KM, wzbudził największe emocje odwiedzających.
W świetle reflektorów znalazł się również nowy Jeep Wrangler 1941 designed by Mopar, markę FCA zajmującą się produktami i usługami posprzedażnymi dla wszystkich samochodów Grupy.
Jeep Wrangler 1941 to auto z napędem na 4 koła, posiadające 100% homologację do jazdy po drogach, wyposażone w części Jeep Performance Parts, które wydobywają jego legendarne umiejętności terenowe. W skład konfiguracji tego modelu wchodzi zestaw podnoszący zawieszenie o 2 cale, osłony boczne performance, czarne nakładki ochronne na progi drzwi, czarna klapka wlewu paliwa, chlapacze, dywaniki wielosezonowe oraz snorkel (na zamówienie).
Dopełnieniem konfiguracji jest grafika ?1941″ na pokrywie silnika, upamiętniająca ważny dla marki Jeep rok: wprowadzenie modelu Willys. Grafika pojawia się też na innych detalach pojazdu, takich, jak koła, gałka dźwigni zmiany biegów i pokrywie bagażnika. Model będzie dostępny od końca lata w dwu- i czterodrzwiowych modelach Wrangler z 2,2-litrowym silnikiem diesel i we wszystkich wersjach wyposażenia, w tym Sport, Sahara i Rubicon.

Świat Jeepa w samym sercu Dolomitów.

Jak można się było spodziewać, skoncentrowanie się na doświadczeniach jazdy w terenie było bardzo mocne i odwiedzający mogli przetestować legendarne możliwości modeli Jeepa 4×4 oraz sprawdzić swoje umiejętności jazdy na trasach o różnym stopniu trudności, wspierani przez wykwalifikowanych instruktorów Jeep Academy.
Było też kilka obszarów poświęconych odkrywaniu świata Jeepa – w tym Akademia, Muzeum z całą gamą zabytkowych modeli oraz obszar Mopar, oferujące pełną gamę autentycznych akcesoriów powered by Mopar dla nowego Jeep Wrangler 1941 oraz ofertę produktów reklamowych Mopar. Odwiedzający mogli odkryć również Mopar Connect, nowy zestaw usług online mających poprawić bezpieczeństwo pojazdów i umożliwić kontrolowanie pojazdu na odległość.
Niesamowitej atmosferze zabawy towarzyszyło również szereg atrakcji, w tym zajęcia na świeżym powietrzu, diabelski młyn, koncerty na żywo, gry dla dzieci oraz parada Jeepa, która zamknęła trzydniowy program poświęcony jeździe w terenie i dotarła do przełęczy Rolle na wysokości 2000 metrów n.p.m.