Jeep Wrangler JL Sport wersja Mopar 2018

 

Kolejny  ze zmodernizowanych pojazdów przez Mopara to krótka wersja nowego Jeepa Wranglera Sport została również wyposażona w szereg modyfikacji zwiększających jego dzielność terenową.

Równocześnie z zaprezentowaniem kolejnej generacji Jeepa Wrangler modelu JL pokazano zmodyfikowane przez Mapara dwa egzemplarze. Jest to czterodrzwiowy model w wersji Rubicon i dwudrzwiowy w wersji Sport. 

Jesienią ubiegłego roku, podczas dorocznych targów SEMA odbywających się w Las Vegas, firma  Mopar producent części na seryjne wyposażenie Jeepa oraz tuningowych pod marką Jeep Performance Parts pokazała ponad dwieście nowych produktów przeznaczonych do Jeepa Wranglera JL. Dwa miesiące później równocześnie z premierą nowego modelu Mapar pokazał  dwa nowe zmodyfikowane pojazdy pokazując już na konkretnych modelach swoją ofertę. Demonstrowane customizowane modele to czterodrzwiowy Jeep Wrangler Rubicon i dwudrzwiowego Jeep Wrangler Sport.

Cel 

Jeep Wrangler jest jednym z najbardziej wszechstronnych i tuningowanych pojazdów w branży off-roadaowej- powiedział Pietro Gorlier, szef części i usług, spółki Mopar z grupy FCA i trzeba mu przyznać pełną racje. Na podstawie przeprowadzonych badań można określić: ?

?W sumie 98 procent pojazdów Wrangler jest zwykle wyposażone w co najmniej jeden z tuningowych produktów?. Bardzo rozwinięty rynek akcesoryjny części do każdej generacji Jeepa Wranglera i CJ-ta składa się z oferty kilkudziesięciu firm. Mopar ze swoją marką Jeep Performance Parts również chce mocno zaistnieć. 

Jeep Wrangler Sport JL Mopar 2018
Jeep Wrangler JL Sport Mopar 2018

 

Zewnętrznie na największą uwagę zasługuje nowy akcesoryjny dach Roof-Rack Mopara o zwiększonych możliwościach transportowych z zamontowanymi belkami poprzecznymi i drucianym koszem bagażowym. Jest on gotowy do przewiezienia roweru, nart czy snowboardu. W nowej wersji dachu podsufitka zwiększa i izoluje wnętrza zapewniając jednocześnie cichszą i bardziej komfortową jazdę. Na masce pojazdu znalazła się nowa grafika New American-Flag a na bokach grafika Jeepa na tle skał i sławnego łuku z Moab. Poniżej progów zamontowano rurowe ich osłony. Na przednim zderzaku jak i na podszybiach znalazły się nowe modele dodatkowych świateł LED.  

Jeep Wrangler JL Sport Mopar 2018
Jeep Wrangler JL Sport Mopar 2018

Zawieszenie 

Dosyć podobnie jak w Rubiconie w Sporcie zaproponowano rozwiązanie zawieszenia i kół. Tutaj też zdecydowano się na konwersje zawieszenie i postawiono na 2-calowy lift zawieszenia. Podobnie też dobrano wielkość kół, w tym przypadku są to opony BFGoodrich KO2 o rozmiarze 35cali, jednak z innymi felgami Mopara o wzorze inspirowanym logo Jeep Performance Parts. Koło zapasowe zostało zamocowane na nowym stelarzu, gdzie zmieniono też punkt montażu światła stop. We wnętrzu znalazły się nowe uchwyty oraz całoroczne gumowe maty stanowiące dopełnienie akcesoriów z półki Mopara. 

Oferta 

Części Jeep Performance Parts od Mopara dla nowego Jeep Wranglera JL zgodnie z zapowiedziami będą dostępne równocześnie z pojawieniem się nowego modelu w salonach w sprzedaży. Obejmują one kompletną ofertę i zgodnie z zapowiedziami mającą się z roku na rok powiększać. Komentując na koniec, trudno nie przyklasnąć pomysłowi jakim jest możliwość doposażenia i indywidualizacji przez właścicieli. 

autor: Grzegorz Surowiec